آیا میدانید چه کسانی در تولید زغال فشرده ورشکست میشوند؟

سلام مقاله امروز درباره ی نکاتی میباشد که درصورت رعایت نکردن آنها ورشکست خواهید شد.

نکاتی درباره ی زیر ساخت ها و شرایط لازم برای تولید زغال فشرده و همچنین برسیه مشکلات تولید زغال فشرده و برسیه درامد تولید زغال فشرده , چون خیلی سوال میکنند که “آیا تولید زغال فشرده سود دارد؟”

درباره ی 5 تا از رایج ترین مشکلات تولید زغال فشرده صحبت میکنم.

و همچنین چند خاطره از زبان تولید کننده هایی که ور شکست شدن وبرسیه دلیل ورشکستگیه آنها.

 تولید زغال فشرده

شرایط لازم برای شروع تولید زغال فشرده

اسم این قسمت را قدم صفر راه اندازی خط تولید زغال فشرده گذاشتم چون این نکات باید قبل شروع تولید زغال فشرده و قبل خرید دستگاه تولید زغال فشرده رعایت و انجام شود.

1.سوله ( کارگاه ) خارج از بافت شهری باشد

از همین حالا به دنبال کارگاهی باشید که خارج از بافت شهری باشد زیرا دستگاه تولید زغال فشرده ( خط تولید زغال فشرده ) دارای آلایندگی بوده و باعث آسیب به محیط زیست میشود پس طبیعی میباشد که ماموران محیط زیست جلوی تولید شما را بگیرند و همسایه ها از شما شاکی شده و از شما شکایت کنند.

2. زیرساخت های حمل و نقل وجود داشته باشد

در خرید سوله ( یا اجاره ) اطمینان حاصل کنید که زیر ساخت های لازم برای حمل و نقل وجود داشته باشد زیرا از لحظه ای که قرار باشد خط تولید زغال فشرده ی شما وارد سوله بشود شما نیاز به یک مسیر هموار برای رسیدن به سوله دارید و یا اینکه بطور میانگین شما هفته ای یک بار نیاز دارید که مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) برای خط تولید خود فراهم کنید که حمل آن توسط نیسان یا خاور انجام میشود ویا فروش محصول تولیدی شما ( زغال چینی ) برای رسیدن به بازار نیاز به مسیری هموار دارد.

3. سوله دارای گاز صنعتی ( فشار قوی ) باشد

اطمینان حاصل کنید سوله ی شما دارای گاز صنعتی باشد زیرا در صنعت تولید زغال فشرده از مشعل گازیه 3_5 ( 3تا 5 ) استفاده میشود که اگر با گاز شهری ( گاز خانگی ) روشن شود قدرت بسیار پایینی دارد که باعث افت کیفیت تولید زغال فشرده میشود. و اگرم قرار باشد با گازییل کار گنید هزینه و مشکلات به مراتب بیشتری خواهید داشت.

4. برق 3 فاز با حد اقل 50 آمپر برق

اطمینان حاصل کنید که برق سوله ی شما 3 فاز بوده و حد اقل 50 آمپر برق داشته باشد زیرا تمامیه اجزای خط تولید زغال فشرده ی شما دارای موتر الکتریکی بوده و اگر مشکلی در برق رسانی پیش آید کمترین ضرر شما این است که خط تولید زغال فشرده ی شما در خاموشی فرو می رود البته این خوشبینانه ترین حالت میباشد زیرا امکان آسیب به دستگاه های خط تولید زغال فشرده بالا میباشد.

زمانی که شما دستگاه اکسترودر را استارت میزنید تا 50 آمپر برق میکشد پس اگر سوله ی شما برق کافی برای روشن کردن دستگاه های شما نداشته باشد , خرید دستگاه تولید زغال فشرده اشتباه میباشد.

5. سوله دارای حداقل 200 متر محیط مسقف

اطمینان حاصل کنید که سوله ی شما دارای حداقل 200 متر محیط مسقف باشد زیرا باید خط تولید زغال فشرده ی شما زیر این سقف جا بگیرد تا از آسیب ها طبیعی همچون باد و بارون در امان باشد و همچنین شما نیاز به فضایی برای دپوی ( انبار ) مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) و زغال فشرده ی تولید شده توسط شما دارید.

6. سقف بلند تر از 4 متر

اگر سوله ی شما سقف کوتاهی داشته باشد اجزای بلند خط تولید زغال فشرده ( سیکلون ) در آن جا نشده و همچنین هنگامی که شما مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) سفارش داده , وسیله ی نقلیه ی حامل آنها نمیتواند وارد سوله شده و مجبورید مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) را به سختی و در خارج از سوله خارج کنید.

نکته: اگر هریک از شرایط بالا را ندارید توصیه میکنم خرید خط تولید زغال فشرده را فراموش کنید زیرا این نکات حیاتی و بسیار مهم میباشند.

خرید دستگاه تولید زغال فشرده ( خط تولید زغال فشرده )

خب در این قسمت ( قدم 1 ) میخواهم برادرانه صحبت کنم با شما

یکی از مهمترین دلایل ورشکستگی را در این قسمت برسی میکنیم.

دوست عزیزی که قرار است قدم به صنعت تولید زغال فشرده بگذاری به هیچ عنوان دستگاه تولید زغال فشرده ی نو (دستگاه تولید زغال فشرده ی آکبند ) نخرید , تکرار میکنم به هیچ عنوان. چرا؟ به چند دلیل مهم

اولا دستگاه تولید زغال فشرده ( خط تولید زغال فشرده ) از دستگاه های مکانیکیه ساده ای تشکیل شده که همگی از بازار با قیمت کم بصورت مجزا خریداری شده و بهم متصل میشود.

دوما دستگاه تولید زغال فشرده از اجزای مکانیکیه بسیار ساده ای ساخته شده است که عمر طولانی دارند و نباید آنها را با وسایلی همچون گوشی موبایل که عمر مفید پایین و آسیب پذیری دارند و بهتر است آکبند خریداری شوند مقایسه کرد.

نکته:مهمترین اجزای خط تولد زغال چینی “اکسترودر” میباشد که شامل ( موتر , تابلو برق , شفت , 2عدد , بلبرینگ و ماردون ) میباشد پس انهارا با قطعات الکترونیکی اشتباه نگیریم.این اجزا خراب بشو نیست به همین سادگی ( عمر مفید بسیار بالایی دارند )و در صورت خرابی تعمیر آنها خیلی ارزان میباشد.

سوما تمامیه دستگاه های موجود در ایران کپی از روی دستگاه های تولید زغال فشرده چینی میباشد و هیچ یک اورجینال نیستند , پس فرقی نمیکند از کدام سازنده این خط تولید بسیار ساده را خریداری کنید.سعی کنید قیمت پایین تری خریداری کنید.

چهارم دستگاه های آکبند دارای اشکالاتی میباشند و پشتیبانی های سازنده ها بسیار ضعیف میباشد و تا خط تولید زغال فشرده ی شما اصطلاحا آب بندی شود شما چند میلیونی ضرر کرده اید ولی این مشکل در دستگاه های دست دوم وجود ندارد

پنجم مهمترین چیز اینکه صرفه جویی در مخارج میباشد (حد اقل 50 میلیون تومان) و شما این پول را میتوانید برای مواد اولیه صرف کنید.

وبسیاری دلیل دیگر که میدانم باکمی فکر به آنها میرسید.

نکته:به هیچ عنوان گول حرف های تولید کننده ی دستگاه و منشی های آنها را نخورید تمام حرف های قشنگ بعد از تصفیه حساب شما با شرکت تمام میشود.

نکته:خط تولید زغال فشرده ی دست دوم ترجیحا مشغول به کار باشد

نکته:اکثر افرادی که ورشکست شدن با دستگاه آکبند شروع به کار کرده اند . اجازه ندهید همکاران بنده از سادگیه شما سواستفاده بکنند.

برای مشاوره ی رایگان خرید دستگاه تولید زغال چینی با شماره های سایت تماس بگیرید تا بهترین خرید را با سرمایه ی خود انجام بدهید.

از کجا شروع کنم تولید زغال فشرده را؟

در این قسمت ( گام دوم ) مادر نظر میگیریم که شما تمام زیرساخت های شروع تولید زغال فشرده را رعایت کردید و یک خط تولید مناسب برای خود تهیه کردید حالا میخواهم گام بعدی را برای تولید زغال فشرده و چگونگیه جلوگیری از ورشکستگیه شمارا توضیح بدم:

اجازه دهید با یک خاطره شروع کنم بنده کار خود را بصورت شریکی شروع کردم و برای اینکه در هزینه ها سرفه جویی کنم پیش یکی از فامیل هایمان که مشغول به تولید ذغال فشرده بود رفتم چون نمیخواستم پول برای آموزش هزینه کنم از طرفی هم درباره ی خدمات ضعیف و ناقص تکنسین های شرکت ها بدی های زیادی شنیده بودم از تولید کنندگان دیگر که بی موردم نبود.

یک ماه رفتم و در کارگاه بستگانمون مشغول شدم و بعد یک ما به این تصور رسیدم که الان اوستاکار شدم و کل زیرو بم کار را بلدم

غافل ازین که این کار پر از چالش های عجیب غریب است

نتیجه این شد گه 19 تن مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) خراب کردم و تقریبا ورشکست شده بودم چون فقط پول مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) نبود هزینه هایی مانند اجاره سوله پول برق پول گاز حقوق کارگر و… باعث خسارت بسیار زیادی شد.

فقط چون فکر میکردم خودم از پسش بر میام و نمیخاستم اول کار هزینه زیادی بپردارم ( هرچند چند برابر خسارت دیدم )

اما به این تجربه رسیدم که اگر امروز بخوام دوباره کارتولید ( هر تولیدی ) شروع کنم بعد از اینکه خط تولید خود را خریدم و مستقر در مکان شدم بدون هیچ گونه فوت وقت و بی درنگ سریعاااا به یک تکنسین حرفیه ای زنگ میزنم و ازش میخواهم که کل کار را به من آموزش بده و راهای میانبر و فوت کوزه گری را بهم بیاموزد.

و تجربه ای که سال ها برای رسیدن به آن تلاش کرده و کلی ضرر داده را به من منتقل کنه و جلوی میلیون ها ضرر را میگیرم.

به شما هم این کارا اکیدا تاکید میکنم حتی لحظه ای تو این مسئله شک نکنید که ورشکست خواهید شد.

شما میتوانید از تکنسین های سایت گلد رکورد و یا هر تکنسینی که اطمینان دارید کامل کار را بده و در امر آموزش کم فروشی نمیکند با یک تماس کمک بگیرید.

نکته:خیلی ها امروز خود را نصاب و تکنسین معرفی میکنند.حتما از تکنسین خود اطمینان حاصل کنید تا پول خود را هدر ندهید.

مشکلات تولید زغال فشرده چیست؟

1. مشکل تهیه مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال )

یکی از مشکلات تولید زغال فشرده ( تولید ذغال چین ) تهیه ی مواد اولیه میباشد

 مواد اولیه مرغوب باعث می شود که شما زغال مرغوبی هم داشته باشید و زغال مرغوب یعنی فروش بالا و فوری محصول و مشکل بزرگ تر این است که کلی دلال و واسطه گر , در این کار وجود دارد ولی سایت گلدرکرد تلاش کرده این مشکلات تولید زغال فشرده را برای شما حل کند و با یاری خداوند موفق بوده.

بعضی همکاران برای کاهش هزینه اقدام به فروش خاک MDF کرده اند و دارند از دانش کم شما پول خوبی بدست می آوردند.

خاک MDF موجب میشود که کیفیت زغال شما کاهش پیدا کنه و باعث ایجاد بو میشود وهمچنین استفاده از خاک اره های نامرغوب باعث جرقه و کاهش کیفیت شده .

این امر باعث کاهش مشتری و بصورت مستقیم روی سود شما تاثیر دارد و همچنین به دستگاه اکستوردر آسیب وارد میکند و باعث خورده شدن تنگستن ماردون میشود که خود این امر هزینه در پی دارد.

2. یکی از مشکلات تولید زغال فشرده , مشکل تولید خود ذغال فشرده است

یکی دیگه از مشکلات تولید زغال فشرده مشکل تولید میباشد که یکی از رایج ترین مشکلات است ولی خب خیلی راحت میشه جلوی این مشکل تولید زغال فشرده را گرفت اونم با آموزش صحیح و جامع قبل از شروع کار که بالا تر توضیح دادم.

یکی از معمول ترین مشکلات تولید زغال فشرده ترک است که توصیه میکنم مقاله “علت ترک خوردن زغال فشرده” را بخوانید.

3. مشکل فروش زغال فشرده

یکی از بزرگترین مشکلات تولید زغال فشرده مشکل فروش زغال فشرده میباشد

.به دلیل اینکه افرادی که تاز شروع به تولید کرده اند بازار را درست رصد نکرده اند و مشتری ندارن ولی باید بگویم جای نگرانی نیست.

اگر مشکل فروش زغال دارید با تولید زغال خوب و با کیفیت این عمده فروش ها میباشند که از دیوار سوله بالا می آیند و همین طور اگر زغال شما با کیفتی که تکنسین های ما آموزش میدهند باشد خود ما خریدار زغال شما با بالاترین قیمت میباشیم.

پس مشکل فروش زغال را فراموش کنید و توجه خود را معطوف به تولید زغال فشرده کنید.

توصیه ی من اینه که برای سود بیشتر سعی به فروش مویی رگی کنید و سود الکی به دلال ندهید.

یکی دیگه از مشکلات فروش زغال فشرده فروش بصورت چک و نسیه میباشد , به هیچ عنوان چک قبول نکنید حتی اگر سود بالایی به شما پیش نهاد بشود.

چون شما بصورت نقدی مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال )خرید میکنید و اگر بصورت نسیه بفروشید ( با در نظر گرفتن اینکه چک پاس شود ) بدونه شک ورشکست خواهید شد. ( البته معلوم هم نیست که آیا چک نقد شود یا خیر )

نکته:قبل اینکه خط تولید زغال فشرده ی خود را خریداری کنید اول سری به بازار بزنید ویا حتی چند کارتن را بازار یابی کنید با این کار مطمعن خواهید شد که حد اقل از نظر فروش مشکلی ندارید و این فاکتور باعث ورشکستگی شما نمیشود.

4. مشکل پخت بریکت و تبدیل آن به زغال یکی دیگر از مشکلات تولید زغال فشرده

این مشکل تولید ذغال چینی یک از سخترین و پر قلق ترین بخش های تولید میباشد و اگر به درستی انجام نشود نه فقط مواد اولیه ی ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) شما از بین میرود بله چندین ساعتی که برای تولید بریکت ها وقت صرف کرده اید هم نابود میشود.

اما نگران باز هم نباشید ما تمام مراحل کوره داری را بخش بخش کرده ایم تا شما راحت تر بتوانید آنرا یاد بگیرید و تمام نکته ها ( اصطاحا ) و فوت کوزه گریه کوره داری را کامل به شما آموزش میدهیم.

این بخش است ( کوره داری ) که کیفیت زغال را تایین میکند.

اولا مقاله ی طریقه قرار دادن زغال چینی در کوره سنتی بخوانید دوما برای آموزش هایی که در مقاله نیست همین حالا با ماتماس بگیرید.

5. یکی از مشکلات تولید زغال فشرده مشکل هزینه ی مکان (هزینه ثابت)

این مشکل یکی از مشکل هایی میباشد که اگر تدبیری برای آن نیندیشید همیشه گریبان گیر آن هستید.

راه حلی که بنده توصیه میکنم این است که سوله ی خودرا بصورت شراکت تهیه کنید (فقط ملک , نه خط تولید زغال فشرده )

میتوانید یک سوله اجاره کنید و آن را در برنامه ی دیوار اگهی کنید و نصف آن را اجاره بدهید.( به دلیل اینکه سوله ی مناسب برای تولید ذغال فشرده سخت تر پیدا میشود , شما به راحتی میتوانید یک شریک و همکار برای خود پیدا کنید )

با این روش میتوانید تا حدی از هزینه ی تولید زغال فشرده ( هزینه ی اجاره ی ماهانه ) بکاهید و خود را از ورشکستگی در امان نگه دارید.

توصیه ی بعدی که میتوانم بکنم اینکه قرار داد سوله را حد اقل 3 تا 5 سال ببنید تا از یکی از مشکلات تولید زغال فشرده که نوسان هزینه های ثابت است در امان باشید.

سود تولید زغال فشرده

به جهت آن که زغال فشرده از مواد اولیه ( خاک اره , پوست گردو , خاک زغال ) ارزان و دم دست و مواد دور ریز ساخته و تهیه میشود هزینه ی تولید پایین دارد ولی این به این معنی نیست که شما مواد اولیه ی خود را نابود کنید و بهتر است اول کار با مواد اولیه ی خود را یاد بگیرید بعدا اقدام به تولید کنید.

نکته:اگر میخواهید سود تولید زغال فشرده ی شما بیشتر بشود توصیه میکنم با چند کارگاه نجاری صحبت کنید و یا قرار داد ببندید که خاک اره های خود را به شما بفروشن و حتی میتوانید بصورت رایگان از آنها خاک اره بگیرید چون خیلی از نجاری ها دوست دارن از شر خاک اره های خود خلاص شوند.

با یکسری کار های دیگر مثلا ورک پلن ( برنامه ی کار ) داشتن برای کار گر های خود میتوانید راندمان آنهارا بالا ببرید و از سرگردون چرخیدن کارگرها جلوگیری کنید و همین طور سود تولید زغال فشرده خود را به بالا ترین حد برسانید.

تکنسین های ما آماده اند که بهترین ورک پلن هارا برای کار گر های شما طراحی کنند تا بتوانید در یک شیفت کاری حداقل 3 واگن تولید و 3 واگن بسته بندی کنید تا سود تولید زغال فشرده شما افزایش پیدا کند.

یکی دیگه از کاهایی که بنده پیشنهاد میدهم اینکه در بسته بندی سنگ تمام بگذارید همان طور که خودتان میدونید عقل به چشم است پس ازین ویژگی به نفع خودت استفاده کنید تا سود تولید زغال فشرده را بالا ببرید و در فروش مشکل نداشته باشین.

یک راه دیگه که خیلی جوابگو بوده برای بنده به وجود آوردن برند انحصاریه خودتان است البته این در شرایطی است که دیگه شما کار را کامل یاد گرفته اید و زغال مرغوب تولید میکنید و اگر از ابتدا بخواهین رو برند خود کار کنید مشتری ها نصبت به برند انحصاریه شما بد بین میشوند و این به سود تولید زغال فشرده شما آسیب میزند.

آیا تولید زغال فشرده سود دارد؟

خب اول باید ببینم هزینه ی تولید زغال فشرده چقدر است تا بتوانیم به سوال ” آیا تولید زغال فشرده سود دارد؟ ” جواب درست دهیم. پس اول طرح توجیهی تولید زغال فشرده را برسی میکنیم.

طرح توجیهی تولید زغال فشرده

تولید ذغال چینی باید مانند هر صنعتی طرح توجیهی داشته باشد . طرح توجیهی تولید زغال فشرده به شرح زیر است.

خب باید بگم نسبت مواد اولیه به زغال 4 به یک است. چون مواد اولیه بعد از خشک شدن و پخت سه چهارم وزن خود را از دست میدهند.

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید زغال فشرده 80 درصد خاک اره و خاک زغال و پوست گردو به میزان 10 درصد می باشد. برای تولید 450 کیلوگرم زغال فشرده در هرروز مقدار مواد اولیه مورد نیاز مساوی است با  1800=  4 * 450کیلوگرم.

نکته:مقادیر بالا تقریبی است و گاه نسبت خاک زغال کمتر از پوست گردو میشود.

تولید در یک شیفت کاری ( 8 ساعته ) که 1650 کیلو گرم زغال میشود به مواد اولیه زیر نیاز داریم : 

180 کیلوگرم خاک زغال با قیمتی برابر با :هر یک کیلو گرم 800 تومان  که این مقدار برابر می شود با 144.000 تومان

180 کیلوگرم پوست گردو با قیمتی برابر با :هر کیلو گرم 10،000ریال که این مقدار برابرمی شود با 180.000 تومان

 1440 کیلوگرم خاک ارهّ با قیمتی برابر با هر کیلو گرم 700 تومان که این مقدار برابر می شود با :10،080،000 ریال

در یک شیفت کاری 3 نفر کارگر که دستمزدی برابر با 80 هزارتومان برای هر نفر می باشد که برابر می شود با 240.000 تومان

هزینه بسته بندی برای هر کارتن برابر می شود با 2،000 تومان که روزانه زغال فشرده تولیدی حداقل برابر است با 56 کارتن پس هزینه تمام شده برابر می شود با 112.000 تومان

 اجاره کارگاه تولید زغال فشرده متوسط اجاره به صورت روزانه برابر است با 100،000 تومان و دیگر هزینه های جانبی مانند قبوض برابر می شود با :80.000 تومان.

مجموع تقریب هزینه های ارائه شده برابر است با  2.133.000 تومان.

جمع کل هزینه های محاسبه شده برابرشد با 2.133.000 تومان که تقسیم بر کل زغال فشرده تولید شده می شود. پس هر کیلو زغال تولید شده برابر می شود با هر کیلو زغال 4.740 تومان . بنابراین با قیمت هر کیلو زغال فشرده که در بازار برابر است با 7،000 تا 8،000 تومان این صنعت می تواند برای تولید کنندگان آن سود سرشار و قابل توجهی داشته باشد.

البته این طرح توجیهی تولید زغال فشرده تقریبی بوده و باید نسبت مکانی که میخواهید در انجا خط تولید زغال فشرده راه اندازی کنید طرح توجیهی تولید زغال فشرده جدید در نظر بگیرید.

نکته:قیمت های بالا تقریبی هست.

عامل دیگری که خیلی هارا ورشکست کرد

قرض , دوستان من این یک کار ( قرض کردن ) ممنوع ممنوع و ممنوع میباشد. بلا شک ورشکست میشوید از همان بدو ورود به کار . دوستانی با من تماس میگیرند که پول قرض کرده اند و کار گاه انها خوابیده است و تولید ندارند و بشدت زیر فشارند.

اصلا در نظر بگیرید که بتوانید تولید کنید ایا هم میتوانید بدهیه خود را پس دهید و هم مواد اولیه ی خود را شارژ کنید؟

یک نصیحت: شما باید پول خرید خط تولید و مواد اولیه را داشته باشید و بغیر از آن 50 میلیون پس انداز برای ضرر های احتمالی داشته باشین ویا اصلا تا اینکه زغال شما فروش برود پول برای خرید مواد اولیه داشته باشین.

چگونه: ابتدا عرض کردم اگر درست خوانده باشین مقاله را شما با همان سرمایه ی اولیه خود ولی با خرید خط تولید دست دوم حدود 50 میلیون پس انداز برای کار خود دارید.

بهترین خط تولید زغال فشرده

همان خط تولید دست دوم درحال کار میباشد که ایرادات آن گرفته شده باشد .

نتیجه گیری

در این مقاله مسائلی را برسی کردیم که با رعایت نکردن هر کدام امکان ورشکستگی بسیار بالا میباشد.

در خرج کردن سرمایه ی خود زیرکانه عمل کنید.

برای هماهنگی با تکنسین های سایت همین حالا به صفحه ی ارتباط با ما بروید.

لطفا تجارب خود را در زیر همین مقاله بنویسید تا دوستان و همکاران دیگر از آت بهره مند شوند و جلوی ضرر و ورشکستگیه آنها را بگیرد.

36 پاسخ
 1. حبیب
  حبیب گفته:

  سلام از لطف و زحمات شما برای مطالب خوب و آموزشی سپاسگزارم،
  چگونه تشخیص بدهیم که نرمه ذغال شن مخلوط ندارد با تشکر

  پاسخ
 2. علی اکبر درست عمل
  علی اکبر درست عمل گفته:

  سلام جناب حیدری عزیز، واقعا ممنونم از این همه وقتی که شما گذاشتین جهت راهنمایی، امیدوارم همیشه تنتون سالم و روزیتون پر برکت باشه.
  چند سوال دارم خدمتتون، ممنون از پاسخگویی تون.
  ۱_ من تولید کننده زغال هستم ، کیفیت زغال هام هم کیفیت عالی دارند ولی هنوز بازار خوب پیدا نکردم، الان هم چند تن زغال با کیفیت خوب دارم،
  ۲_ چطور و از کجا میشه ماردون با کیفیت تهیه کرد،
  ممنونم شماره وات ساپ‌ 09303650779

  پاسخ
 3. محمد
  محمد گفته:

  سلام جناب حیدری. چطور میتونم باهاتون در ارتباط باشم؟ اگه شماره محبت کنید ممنون میشم

  پاسخ
 4. Sam
  Sam گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم برای استارت چقدر هزینه باید صرف بشه؟
  غیر از سوله،
  ممنون

  پاسخ
 5. الهه
  الهه گفته:

  سلام
  یکسال پیش برادر من دستگاه تولید زغال از تهران سفارش داد و میخواست کار راه بندازه اما متاسفانه حین ساخت سوله به تورم خورد و مشکلات مالی بسیار زیادی واسش پیش اومد و کلا الان که یکسال گذشته نتونسته کار رو راه بندازه .و دستگاه همچنان توی همون شرکت تولیدی توی تهران هستش . هزینه دستگاه کامل پرداخت شده.
  من خواهر ایشون هستم و دارم بررسی میکنم ببینم چقدر باید وام بگیرم که بتونم اینکار رو راه بندازم دستگاه رو بیارم و شروع کنم تا برادرم هم بتونه قرضاشو بده.
  آیا میتونم توی واتساپ ماجرا رو بیشتر شرح بدم و ازتون راهنمایی بگیرم ؟

  پاسخ
  • امیرعلی
   امیرعلی گفته:

   سلام من با شرکتی درشاهرود صحبت کردم قرار مواد اولیه رو به ما بده ما براش تولیدکنیم فروش هم با خودشون قیمت دستگاه ۱۳۵ میلیون به نظر شما خوبه

   پاسخ
 6. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام _ من مدتی هست که در این باره تحقیق می کنم و حداقل 6_7 واحد تولیدی ذغال فشرده چینی خاک اره ای رو رفتم دیدم که بعضیاشون فعال هم بودن حالا چند سوال از حضورتون دارم:
  1_ در جمع واحدهای تولیدی ذغال، اینکه تعداد نسبتاً زیادی فروشنده اند آنهم بعضا با یک سوم یا یک چهارم قیمت!!! به نظر نگران کننده نمیاد؟؟؟!!!
  2_ تولید ذغال فشره از خاک ذغال ایا بهتر نیست؟!!!!!

  پاسخ
 7. رضا شفاعتی
  رضا شفاعتی گفته:

  عالی،خدا خیرتون بده،انشاالله تنتون سالم و روزیتون هزاران برابر بشه

  پاسخ
 8. ستايش شايان
  ستايش شايان گفته:

  سلام ما الان ٣ ماه هست كه توليد ذغال زديم ولي كوره نداريم خشك كن داريم كه بعد از توليد ذغالها رو داخل خشك كن كه يك اتاقك هست و مشعل داخلش هست خشك مكنيم فروشمون هم خوب هست اما يه مشكلي كه داريم ذغالها بو ميدهد و اينكه ما فقط با خاك ذغال و نشاسته و چسب كار انجام ميديم ميشه يه راهنمايي بفرماييد.ممنون

  پاسخ
 9. حمید جمالی
  حمید جمالی گفته:

  سلام آقای حیدری
  من مدتی هست که دارم در خصوص تولید زغال فشرده تحقیق میکنم و مطالعه و بررسی زیادی داشتم و بی شک سایت شما تخصصی ترین سایت در این صنعت می باشد . با توجه به اینکه من تمام زیرساختهای مهم مثل برق 3 فاز 240 Kv و گاز G25و سوله و … الزامی برای ورود به این صنعت را دارم ، شما تولید توسط کدام یک از دستگاههای تسمه ای و گیربکسی با توجه به مزایا و معایب هرکدام و پخت فقط در کوره سنتی به من پیشنهاد می کنید ؟

  خیلی متشکرم از راهنمایی شما

  پاسخ
 10. حسین صالحی
  حسین صالحی گفته:

  با سلام واحترام لازم است قبل از هرچیز تشکرو قدردانی کنم به جهت اینکه صادقانه تجارب خویش را برای عموم مردم که میخواهند در این حرفه سرمایه گذاری کنند ارایه کردید وقعا ممنونم

  پاسخ
  • حسین صالحی
   حسین صالحی گفته:

   باسلام واحترام خدمت استاد عزیز و باصفا جناب حیدری. عذرخواهی میکنم که مجددا وقت شریفتان را میگیرم چند روز پیش یک سوال از محضرتون کرده بودم که بی پاسخ مانده البته قطعا به علت کثرت کاریتون میباشد سوالم اینه که بریکت میزنم ولی موقعیکه از کوره بیرون میاد سفت نیستند با کمی فشار مشکنندوخرد میشن خواستم اگر راهنمایم کنی سپاسگذارم

   پاسخ
 11. محبی
  محبی گفته:

  درود به این مقدار دانش و تخصص و انصاف،
  توی این وانفسای روزگار که هرکی دنبال سود بیشتره، چقد ضرر دادیم و هنوزم داریم ضرر میدیم و هزار تا آدم آوردیم بالاسر کار، که اسمشون متخصص بود و رسمشون حروم خوری! شما به ما ثابت کردی که هنوزم آدمای متخصص که انسانیت هم راه و رسم زندگیشونه وجود داره
  دست مریزاد
  خدماتتون هم که فوق العاده با قیمت کاملا منصفانه هستش و پشتیبانی قوی و حرفه ای. دمتون گرم، ما که راضی ایم از صفر تا صدتون.

  پاسخ
  • حسین صالحی
   حسین صالحی گفته:

   اینجانب تازه وارد این کارزار شدم و دوست دارم اون صداقتی که در مقالتون دیدم ومطالعه کردم همانطور نیز به حقیر کمک کنید البته اگر از تکنسین هاتون مایلند که مدت یکماه یا دوماه یا برای همیشه با ما کار کنند متشکرم اگر نطرتون مثبته لطفا کمک کنید

   پاسخ
 12. علی حسنی
  علی حسنی گفته:

  سلام جناب حیدری
  مرسی از اینهمه آموزش رایگانتون
  کاش این مقاله ی شمارو چهار ماه) پیش خوانده بودم که جلوی خیلی از ضرر هامو میگرفتم
  واقعا باید با طلا نوشت نصف این مقاله را
  همین طور به کارتون ادامه بدین
  قیمت آموزش تکنسین هاتون چنده؟

  پاسخ
  • محسن حیدری
   محسن حیدری گفته:

   عرض سلام
   ممنون از اینهمه تعریف و انرژیه مثبت
   ازین که میبینم خیلی از همکاران ما دچار ضرر و زیان میشوند خیلی ناراحت میشوم
   اما ما کمکتون میکنیم که پیشرفت کنید
   تکنسین ها و خدمات مارا در صفحه ی خدمات پیگیری کنید.

   پاسخ
 13. مینا
  مینا گفته:

  مرسی از آموزش خوبتون
  واقعا راست میگین دستگاه نو خریدم
  هم مشکل داشت هم بسیار پشتیبانیه ضعیفی داشتن
  من از خدمات و پشتبانیه شما راضی هستم
  خدا خیرتون بده

  پاسخ
  • محسن حیدری
   محسن حیدری گفته:

   عرض سلام
   طبیعیه دستگاهای نو و اکبند اذیت کنه دقیقا مثل ماشین های سایپا که باید چند بار به تعمییرگاه ببرید و مشکلاتشو برطرف کنید
   پشتیبانیه دستگاه ساز ها هم تا زمانیه که شما پول را تصفیه کنید بعدشم یه آموزش غیر کاربردی و سطحی میدن و فرار
   آمید وارم ما تو آموزش رو سفید بشیم.

   پاسخ
  • ناصر
   ناصر گفته:

   سلام ممنون میشم راهنمایی لازم را برای کارگاه بفرمایید
   ۰۹۰۵۸۶۹۶۶۵۲
   خداخیرتون بده

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *