کل هزینه راه اندازی دستگاه خط تولید زغال فشرده ساز

نمودار هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده

هزينه راه اندازي خط توليد زغال فشرده ( ساز ) چقدر است ؟ سوالي است که شمايي که درحال تحقيق و يا در آستانه راه اندازي خط توليد زغال فشرده هستيد را درگير خودش کرده است . تا پايان اين مقاله همراه گلدرکورد باشيد تا به جواب آن برسيد . شما درباره درامد توليد زغال فشرده بسيار شنيده ايد اما هيچ شرکتي وجود نداشته تا شما را در باره هزينه راه اندازي خط توليد فشرده ساز راهنمايي کند و تلاشي براي آگاه سازي شما انجام دهد .

در اين مقاله مي خواهم به عنوان شخصی که این راه را یک بار رفته است، تجربه های خودم را در اختیار شما قرار داده و شما دوست و همکار خود را راهنمايي کنم . پس با دقت زيادي اين مقاله را بخوانید . اگر شما از آن دسته افراد هستيد که خواهان درامد بالا زغال فشرده هستيد و مي خواهيد بدانيد از کجا بصورت اصولي شروع کنيد و همچنین مي خواهيد بدانید بايد چه شرايطي را داشته باشيد تا در اين کار موفق شوید , به خواندن اين مقاله ادامه دهيد . در غير اين صورت همين حالا اين صفحه را ببنديد و برويد.

نکته: برای جلو گیری از شکست خوردن در این صنعت ( صنعت زغال فشرده ) و برای رسیدن به یک درامد مطلوب، حتما روي نوشته بنفش رنگ زير کليک کنيد و آنرا هم بخوانيد.

حتما بخوانيد:

آيا ميدانيد چه کساني در توليد زغال فشرده ورشکست ميشوند؟

سرمايه مورد نياز براي راه اندازي خط توليد زغال فشرده

سرمايه مورد نياز براي راه اندازي خط توليد زغال فشرده ساز به دو دسته تقسيم مي شود که هريک را جدا گانه توضيح مي دهم.

 • هزينه لازم براي راه اندازي خط توليد زغال فشرده نو ( دست اول )
 • هزينه لازم براي راه اندازي خط توليد زغال فشرده دست دوم ( استوک )

بودجه دستگاه خط توليد زغال فشرده نو( دست اول )

 1. هزینه خرید دستگاه : شما دوست توليد کننده من در ابتدای هزينه ها، يک هزينه براي خريد دستگاه خط توليد داريد که ميشه گفت رنج قيمت دستگاه توليد زغال فشرده , امروز که دارم اين مقاله را مينويسم چيزي حدود 130ميليون تا 165 ميليون تومان مي باشد .
 2. هزینه سوله :در مرحله دوم شما يک هزينه سوله داريد که چيزي حدود 15 تا 25 ميليون مي باشد . ( ممکنه در شهر شما متفاوت باشد , اين براي شهري که بنده در آن ساکن هستم که تهران مي باشد است )
 3. هزينه خريد جک پالت : جک پالت يک اجزاي جدا از خط توليد و همچنين ضروري براي جابجا کردن واگن ها مي باشد . زيرا جابجايي واگن هاي پر از بريکت بدون جک پالت , يک امر غير ممکن مي باشد . (مگر مردان آهنين باشيد) اما هزينه آن بصورت جداگانه از شما گرفته مي شود و جدا از قیمت دستگاه تولید زغال فشرده محاسبه می شود . جک پالت قيمتي حدود 7 تا 10 ميليون دارد ( امروز که دارم اين مقاله را مينويسم )
 4. هزينه ساخت کوره : ساخت کوره يک هزينه جدا از خط توليد مي باشد که از آجر , خاک رس و کاه ساخته ميشود و هزينه اي بين 600 هزار تومان تا 1 ميليون تومان دارد ( اين قيمت براي امروز مي باشد که دارم اين مقاله را مينويسم )
 5. هزينه خريد کابل : دستگاه شما داراي کابل 1 تا 2 متر مي باشد . طبيعي است که اين کابل براي رساندن کابل به تابلو برق صنعتي شما کافي نمي باشد و طبيعي است که دستگاه ساز نميداند فاصله دستگاه شما تا منبع برق چه مقداري است و شما نياز به خريد کابل داريد که چيزي حدود 2 ميليون تومان نياز به خريد کابل داريد ( اين قيمت براي امروز که اين مقاله را مينويسم مي باشد )
 6. هزينه خريد ابزار هاي ضروري : شما براي راه اندازي يک خط توليد نياز به ابزار هايي مانند آچار ، قلم ، چکش ، پارو ، دستکش کار ، لباس کار و … داريد که چيزي حدود 1 ميليون تومان مي شود .
 7. خريد مواد اوليه : قیمت خريد مواد اوليه شامل خاک اره کيلویی 700 تومان ، خاک زغال کیلویی 1300 تومان و پوست گردو کیلویی 1400 تومان مي باشد . تاکيد ميکنم اين قيمت ها براي امروز مي باشد که دارم اين مقاله را مينويسم . شما نسبت به مقدار توليد خود در روز حساب کنيد که در يک ماه به چقدر مواد اوليه نياز داريد . اگر نميدانيد در ماه به چقدر مواد اوليه نياز داريد ، داخل نظرات درخواست بدهيد تا براي شما مقاله اي درباره اينکه يک واگن چقدر مواد اوليه نياز دارد و در ماه چقدر مواد اوليه نياز داريد بنويسم.
 8. خريد سيلندر يدکي : به دليل اينکه سيلندر يک وسيله استهلاکي مي باشد ( مثل لنت ماشين ) شما نياز به تهيه تعدادي سيلندر يدک داريد که در وسط کار ، با تمام شدن عمر سيلندر , خط توليد شما نخوابد . سيلندر قيمتي حدود 1.5 تا 3 ميليون دارد .
 9. خريد ماردون يدکي : به دليل اينکه ماردون يک وسيله استهلاکي مي باشد ( مثل لنت ماشين ) شما نياز به خريد تعدادي ماردون يدک نيز داريد تا در وسط کار ، با تمام شدن تنگستن ( کله ماردون ) خط توليد شما نخوابد . ماردون قيمتي حدود 800 تا 1500 تومان دارد .

بودجه دستگاه خط توليد زغال فشرده دست دوم ( استوک )

 1. هزينه خريد دستگاه دست دوم : قيمت دستگاه دست دوم گارانتي دار قيمتي حدود 55 تا 75 ميليون دارد ( اين قيمت در شرکت ما مي باشد نه در ديوار )
 2. هزينه سوله : هزينه رهن یک سوله اجاره ای , چيزي حدود 15 تا 25 ميليون مي باشد که البته همان طور که گفته شد اين قيمت براي تهران و قيمت امروز مي باشد.
 3. هزينه خريد جک پالت : هزينه خريد جک پالت نداريد و جک پالت بر روي دستگاه مي باشد .
 4. هزينه ساخت کوره : ساخت کوره يک هزينه جدا از خط توليد مي باشد که از آجر , خاک رس و کاه ساخته مي شود و هزينه اي بين 600 هزار تومان تا 1 ميليون تومان دارد ( اين قيمت براي امروز مي باشد که دارم اين مقاله را مينويسم )
 5. هزينه خريد کابل : شما معمولا در خريد خط توليد زغال فشرده دست دوم نياز به خريد کابل نداريد . چون کابل روي دستگاه کافي مي باشد .
 6. هزينه خريد ابزار هاي ضروري : شما براي راه اندازي يک خط توليد نياز به ابزار هايي مانند آچار , قلم , چکش , پارو , دستکش کار , لباس کار و … داريد که چيزي حدود 1 ميليون تومان مي شود .
 7. خريد مواد اوليه : قیمت خريد مواد اوليه شامل خاک اره کيلویی 700 تومان , خاک زغال 1300 تومان و پوست گردو 1400 تومان مي باشد . تاکيد ميکنم اين قيمت ها براي امروز مي باشد که دارم اين مقاله را مينويسم . شما نسبت به مقدار توليد خود در روز حساب کنيد که در يک ماه به چقدر مواد اوليه نياز داريد . اگر نميدانيد در ماه به چقدر مواد اوليه نیاز داريد ، داخل نظرات درخواست بدهيد تا براي شما مقاله اي درباره اينکه يک واگن به چقدر مواد اوليه نياز دارد و در ماه چقدر مواد اوليه نياز داريد بنويسم.
 8. خريد سيلندر يدکي :معمولا شما نياز به خريد سيلندر يدکي نداريد زيرا بيشتر دستگاه هاي دست دوم داراي سيلندر يدکي مي باشند .
 9. خريد ماردون يدکي : معمولا نياز به خريد ماردون يدک نداريد زيرا بيشتر دستگاه هاي دست دوم داراي ماردون يدکي مي باشند .

توصیه : اگر تصميم به خريد دستگاه دست دوم داريد , از شرکت هايي مثل ما که دستگاه دست دوم را گارانتي مي کنند خريد کنيد تا دستگاه خراب و معيوب خريداري نکنيد.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده دلار تودست

جمع هزینه مورد نياز راه اندازي خط توليد ذغال فشرده نو ( دست اول )

من سعي ميکنم در جع بندي بطور ميانگين حساب کنم :

دستگاه خط توليد زغال فشرده150 ميلينون
سوله توليد زغال فشرده20 ميليون
آموزش نصب و راه اندازیندارد
خريد جک پالت8.5 میلیون
هزينه ساخت کوره2.5 ميليون
هزينه خريد کابل2 ميليون
هزينه خريد ابزار1 ميليون
خريد مواد اوليه15 ميليون
خريد سيلندر زغال فشرده3 * 1.6 ميليون
خريد ماردون زغال فشرده3 * 1 ميليون
حدود جمع کل207 ميليون

جمع هزینه مورد نياز براي راه اندازي خط توليد ذغال فشرده دست دوم ( استوک )

من سعي ميکنم در جع بندي بطور ميانگين حساب کنم :

دستگاه توليد زغال فشرده65 میلیون
سوله توليد زغال فشرده20 ميليون
آموزش نصب و راه اندازیندارد
خريد جک پالتندارد
هزينه ساخت کوره2.5 ميليون
هزينه خريد کابلندارد
هزينه خريد ابزار1 ميليون
خريد مواد اوليه15 ميليون
خريد سيلندر زغال فشردهندارد
خريد ماردون زغال فشردهندارد
حدود جمع کل105 میلیون
عکس هزینه خط تولید زغال فشرده + دستگاه

توصیه: حالا که با هزینه اولیه برای راه اندازی انواع خط تولید زغال فشرده آشنا شدید ، بهتر است تا بدانید که دقیقا زغال فشرده چیست و قرار است چه چیزی را تولید کنید. احتمالا اطلاعات عمومی و سطحی درباره بریکت و زغال فشرده دارید اما برای این که کاملا متوجه شوید ، روی نوشته بنفش رنگ زیر کلیک کنید و آن را مطالعه کنید .

حتما بخوانید :

زغال فشرده و بریکت چیست؟

نکته : درسته که این کار درآمد بالایی دارد اما اگر اصولی این کار را شروع نکنید به سرمایه بالایی دست نخواهید یافت و حتی امکان ورشکستگی، بسیار بالا می رود. پس شتاب زده عمل نکنید و حتما قبل از هر عملی، روی آن فکر کنید .

جمع بندی هزینه راه اندازی یک خط تولید زغال فشرده ساز

طی یک بررسی , مشخص شده است که دلیل ورشکست شدن 63 درصد افراد در این صنعت , این می باشد که تمام سرمایه خود را در ابتدای کار خرج خرید دستگاه تولید ذغال فشرده کرده اند و برای مواردی که بالا از آن ها نام برده شد، سرمایه ای کنار نگذاشته اند . پس شما که این مقاله را تا به اینجا مطالعه کرده اید از آن دسته افراد نمی باشید که بخاطر نا آگاهی از هزینه های پیش رو، ورشکست می شوند.

این طوری عمل کنید :

اگر شما همکار آینده من، می خواهید در این کار موفق بشوید و درامد خوبی داشته باشید، اگر سرمایه ای حدود 200,000,000 میلیون تومان دارید با دستگاه نو و آکبند که عمر مفیدی بین 4 تا 5 سال دارد شروع کنید. (از ول خرجی و بی گدار به آب زدن بپرهیزید)

اگر شما دوست عزیز و همکار آینده من، می خواهید این کار را بصورت اصولی شروع کنید و موفق بشوید اما سرمایه ای محدود تر از 200,000,000 میلیون دارید با دستگاه دست دوم و استوک که عمر مفیدی بین 3 تا 4 سال دارد شروع به کار کنید .(از ول خرجی و بی گدار به آب زدن بپرهیزید)

هشدار : درصورت خرید دستگاه خط تولید زغال فشرده دست دوم از جاهایی بغیر از شرکت هایی مانند ما , حتما یک کارشناس و یا یک فردی که حد اقل 3 سال تجربه و سابقه تولید زغال فشرده را دارد به همراه خود داشته باشید . تا از سلامت دستگاهی که به شما می فروشند خاطر جمع شوید .دستگاه هایی که از مکان هایی مانند دیوار خریداری می کنید , یک شخص ( یک آدم ) طرف حساب شما می باشد نه یک شرکت و به دلیل اینکه این مکان ها دارای گارانتی نیستند , امکان اینکه به شما دستگاه خراب و معیوب بفروشند بسیار بالا می باشد . هوشیار باشید.

سخن آخر

تمام سعی خودمو کردم که خیلی صادقانه و روان تجربیات خودم و افرادی که مثل من از صفر این کار را شروع کردند در اختیار شما بگذارم و خیلی روشن به شما بگویم که چه هزینه هایی در انتظار شما می باشد . من میبینم خیلی از همکار ها اسرار بر این دارند که فقط دستگاه نو بخرید و فقط با مثلا 120 میلیون وارد کار بشوید . ( البته که سود فروش دستگاه دست اول وسوسه کننده می باشد حتی واسه خود من )

اما قصدم از نوشتن این مقاله این بود که به شما آگاهی بدهم تا با یک دید باز , این کار را انتخاب کنید و وارد کار بشوید . زیرا اخیرا متوجه شدم که یکسری همکار ( سازنده دستگاه ) با دادن اطلاعات ناقص افراد را وارد این صنعت می کنند و استخوان لای زخم برای شما درست می کنند و این هزینه ها را زمانی به شما می گویند که شما راه برگشت ندارید و مجبورید این هزینه های اولیه ضروری را انجام بدهید و تحت فشار قرار می گیرید.

امیدوارم که کمکی به شما کرده باشم که تو گودال بدهی ها نیوفتید و کسب و کار پر درامدی را پایه ریزی کنید. اگر سوالی خارج از این بحث دارید به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید و یا برگردید به بالا ترین جای همین صفحه و از طریق آن شماره که در بالای صفحه گذاشتم با من در ارتباط باشید .( لطفا از تماس بدون هماهنگی بپرهیزید و فقط داخل واتساپ با بنده در ارتباط باشید ) و اگر سوالی درباره همین مقاله که مطالعه کردید دارید , زیر همین مقاله و در بخش نظرات بپرسید. عرض ادب و خدانگهدار.

نویسنده: مهندس حیدری

18 پاسخ
 1. کیوان کشاورز
  کیوان کشاورز گفته:

  سلام و خداقوت مهندس
  عالی بود
  میخواستم بپرسم برای راه اندازی نیاز به چه مجوزهایی است. از کدام اداره؟

  پاسخ
 2. بهارلو
  بهارلو گفته:

  سلام
  من قصد راه اندازی تولید زغال فشرده را در سوله شخصی ام مساحت ۴٠٠ متر ( ٢٠٠ متر سوله، ٢٠٠ متر محوطه) را دارم
  آیا این مساحت کفایت می‌کند؟
  اصطلاح واگن به معنی است؟
  هر واگن چقدر مواد اولیه نیاز دارد؟
  از اطلاعاتی که در اختیار من میذارید کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 3. محمد مرام حق
  محمد مرام حق گفته:

  درودبرجناب مهندس حیدری،ازمطالعه مقاله وصداقت جنابعالی لذت بردم،احسنت برصداقتوشرف ومردانگی،
  من معلم بازنشسته ولی توانای انجام کارهای کشاورزی هستم،باخواندن این مطالب واینکه در منطقه واستانی محروم هستیم اما محیط زیست بکرومناسبی داریم که هم جنگلهای بلوط فراوان دارد هم باغات گردووهم باغات مرکبات!وهم هزاران هکتار زمین برنجکاری هست و آسیابهای صنعتی و نیمه صنعتی شلتوک کوبی هم داریم،باتوجه به این شرایط محیطی که عرض کردم بفرمایید اگر بنده بخواهم دراین زمینه اقدام کنم آیا میتوانم بااین پارامترها،موفق باشم یاخیر؟؟
  سپاس ازپاسختون

  پاسخ
 4. سلام ممنون از اينكه وقت ميذاريد و پاسخ ميدين. ميشه بگيد هزينه نگهداري دستگاه چقدره؟ وآيا هميشه مواد اوليه و مشتري براي زغال هست؟
  سلام ممنون از اينكه وقت ميذاريد و پاسخ ميدين. ميشه بگيد هزينه نگهداري دستگاه چقدره؟ وآيا هميشه مواد اوليه و مشتري براي زغال هست؟ گفته:

  با تشكر

  پاسخ
 5. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سلام،من در نظر دارم خط تولید دست دوم ذغال فشرده در تهران داشته باشم چون پول بازنشستگی من 150 ملیون است. جایی را سراغ دارید در آنجا کار کنم وبعد که تجربه پیدا کردم آن را بخرم. ضمنا از توضیخات کاملتان سپاس گذارم. شماره تماس متصل به واتساپ 09122592854 مصطفی بیات

  پاسخ
 6. مجید
  مجید گفته:

  با توجه به قیمت های الان حداقل 350 میلیون تومان سرمایه لازم است
  مشکلات این صنعت:
  1- دستگاهها دست ساز هستند و همیشه با سعی و خطا مواجه هستید. بنابراین با کوچکترین تغییرات دما، رطوبت، ترکیب مواد، تغییر سیلندر و مادرون کیفیت خراب می شود
  2- زغال یک محصول کیفی است و ممکنه تولید شما مورد پسند مشتری نباشد
  3- قیمت مواد اولیه با سرعت بیشتری نسبت به قیمت خود زغال در حال افزایش هست
  4- میزان آلایندگی کارگاه زیاد است و در صورت مجاورت با مناطق مسکونی، کشاورزی، شهرک های صنعتی و غیره معارض پیدا می کنید و باید مشکل آلایندگی را حل کنید که هزینه های بالای 30 میلیون را برای شما ایجاد خواهد کرد و از طرفی باید مجوز محیط زیست، بیمه کارگران، مالیات و غیره را هم در نظر بگیرید
  5- شرکت های سازنده سیلندر و ماردون هیچ وقت دو قطعه کاملا مشابه تولید نمی کنند چون بصورت غیر دقیق ریخته گری می کنند لذا هر بار که سیلندر یا ماردون عوض می کنید باید چند روز سعی و خطا کنید یعنی مواد اولیه هدر دهید، تولید نداشته باشید تا بتوانید دوباره تولید کنید در بسیاری از موارد هم سیلندر و ماردون هایی روی دستتان می ماند که هیچ وقت نتوانسته اید با آنها تولید بگیرید تقریبا از 25% سیلندر ماردون ها اینگونه خواهد شد.
  6- خطرات ایمنی این شغل زیاد است: حرارت زیاد و احتمال سوختگی – دستگاه متحرک احتمال صدمه دست و غیره حمل واگن و پالت احتمال افتادن وسایل روی پای کارگر گردو غبار زیاد مشکلات تنفسی لذا بیمه همه افرادی که داخل کارگاه هستند لازم است و این یعنی هزینه بیشتر
  7- کوره های سنتی که قابل تنظیم نیستند و تا حدی کیفیت محصول را شانسی می کند و نمی توانید تنظیم کنید از هر واگن که حدود 650 کیلو مواد اولیه دارد چقدر زغال درجه یک بدست می آید تولید کننده بوده از یک واگن فقط 10 کارتن 8 کیلویی در اورده یعنی 80 کیلو لذا سریع ورشکسته شده تولید کننده هم هست که 20 کارتن میگیره یعنی 160 کیلو معادل حدود 25% مواد اولیه
  8- استادکار ماهر بسیار بسیار کمیاب است و اکثر فروشندگان دستگاهها خودشان نمی توانند تولید کنند
  9- درامد متوسطی دارد اما در مقابل سختی کار و دردسرش مناسب نیست من خودم تا 2 سال فقط ضرر دادم و هر ماه باز به کارگاه پول تزریق کردم الان سود میده اما بعد از محاسبه هزینه ها و دستمزد کارگری نهایت ماهانه 5 تا 8 میلیون می ماند

  پاسخ
 7. اسکینی
  اسکینی گفته:

  سلام وقتتون به خیر
  من می خوام با راهنمایی شما این کارو شروع کنم میشه لطفا وقت بدین
  ممنون ازشما

  پاسخ
  • محسن حیدری
   محسن حیدری گفته:

   عرض سلام
   میتونید با واتساپ شرکت در ارتباط باشید (شمارش بالای همین صفحه هست )

   پاسخ
 8. منصور سپهری
  منصور سپهری گفته:

  آقای حیدری
  میشه دقیق بگین که به عنوان مثال : از ۱۰۰ کیلو مواد اولیه چند کیلو ذغال بدست میاد ؟
  ممنون میشم جواب بدین .

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *